20.4 C
Biograd na Moru
1/07/2022 09:07

Podijeljeno 13,7 tona hrane i otvorena 2 skladišta za stočnu hranu

Najnovije

Općini Sv. Filip i Jakov najveća ocjena za razinu transparentnosti proračuna od Instituta za javne financije

Institut za javne financije već godinama analizira proračunsku transparentnost svih županija, gradova i općina, a po rezultatima najnovijeg istraživanja...

Festival Summer Art u Biogradu: Otkrijte umjetnicu/umjetnika u sebi!

Opustite se u hladu borove šume uz more i svoje slobodno vrijeme obogatite usvajanjem kreativnih vještina slikarstva i ostalih...

Croatia International Jazz +Festival u Ljetnom kinu Biograd

Croatia International Jazz+ Festival nakon dvogodišnje pauze vraća se na ljetne pozornice diljem obale, u Ljetnom kinu Biograd nastupit...

Poljoprivrednici, obratite se kontaktima za pomoć! 

Prvoga dana nove godine savjetnici Uprave za stručnu podršku i HAPIH-a obišli su 66 poljoprivrednih gospodarstava i podijelili 13,7 tona hrane za domaće životinje. Zbrinjavanje svih uginulih domaćih životinja s pogođenog područja sustavno se provodi od 30. prosinca, a broj dosad otpremljenih lešina životinja čija su uginuća posljedica potresa je 15 životinja. Prema trenutnim informacijama, s gospodarstava je odlutalo između ostaloga i 15 tovnih bikova i 10 teladi mlađe dobi. Dva privremena skladišta za stočnu hranu su u funkciji u Petrinji (Petrinja, DIP Žužić, bivša ciglana Petrinja) i Glini (Glina, Jukinačka 106, Komunalac) te se traži lokacija za treće u okolici Siska.

KONTAKTI MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE ZA POLJOPRIVREDNIKE U POTREBI S POTRESOM POGOĐENIH PODRUČJA 

Za potrebe premještanja u svrhu pronalaska i osiguranja odgovarajućeg smještaja životno ugroženih domaćih životinja, potrebe za hranom za životinje, kao i potrebne sanacije poljoprivrednih gospodarstava poljoprivrednicima su na raspolaganju savjetnici Uprave za stručnu podršku razvoja poljoprivrede i ribarstva i HAPIH-a:

RB Ime i prezime E-mail adresa Mobitel
1 Marija Petir marija.petir@mps.hr 0914882748
2 Damir Pejaković damir.pejakovic@mps.hr 0914882727
3 Marijan Matokanović marijan.matokanovic@mps.hr 0914882747
4 Branka Alapić branka.alapic@hapih.hr 0912287144
5 Mirjana Kolarić mirjana.kolaric@hapih.hr 0912287149
6 Mijo Žugaj mijo.zugaj@mps.hr 0914882756

Za potrebe intervencije zbog bolesti ili ozljede domaćih životinja i kućnih ljubimaca i za ispisivanje prateće dokumentacije prilikom premještaja domaćih životinja poljoprivrednicima su na raspolaganju veterinarske organizacije:

RB Naziv Kontakt osoba Mobitel
1 ANIMA-VET d.o.o. DAMIR SLIVŠEK  0915393328
2 VETERINARSKA AMBULANTA GLINA d.o.o. IVICA PUČKO 098628299
3 VETERINARSKA AMBULANTA TIN d.o.o. MARIN MARTINOVIĆ  0997400356
4 VETERINARSKA STANICA GVOZD d.o.o. ZDRAVKO STIJEPOVIĆ 0981832000
5 VETERINARSKA STANICA KUTINA d.o.o. ŽELJKA BANOVIĆ 098366-411
6 VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o. DRAŽEN NOVAK 0911055997
7 VETERINARSKA STANICA PETRINJA d.o.o. ZDRAVKO MILKOVIĆ 0998616779
8 VETERINARSKA STANICA SISAK d.o.o. ANTUN BUGARIN 0981749404
9 VETMED d.o.o. BUIĆ VLATKA 0916437003

Informaciju o pronađenom kućnom ljubimcu, odnosno kućnom ljubimcu kojem vlasnik ne može osigurati potreban smještaj i skrb, potrebno je dojaviti skloništima za životinje ili veterinaru koji će dati daljnje upute. Zbrinjavanje kućnih ljubimaca s navedenih područja moguće je organizirati na području cijele zemlje, a popis skloništa za životinje dostupan je na web stranici Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=60.  Građani koji žele udomiti ili privremeno udomiti kućne ljubimce s potresom stradalih područja u Sisačko-moslavačkoj županiji mogu se za sve potrebne informacije obratiti skloništima za životinje. Podaci o smještenim životinjama u skloništima, kao i kod privremenih udomitelja bit će od strane skloništa za životinje upisane u Jedinstveni informacijski centar kako bi ih vlasnici lakše pronašli ili kako bi brže bile udomljene.

Ministarstvo poljoprivrede i ovim putem izražava najdublju sućut obiteljima poginulih, stradalima u ovoj tragediji te građanima koji su izgubili svoje domove.
U mislima smo s vama.

Najpopularnije

Općini Sv. Filip i Jakov najveća ocjena za razinu transparentnosti proračuna od Instituta za javne financije

Institut za javne financije već godinama analizira proračunsku transparentnost svih županija, gradova i općina, a po rezultatima najnovijeg istraživanja...
- Promo -

Croatia International Jazz +Festival u Ljetnom kinu Biograd

Croatia International Jazz+ Festival nakon dvogodišnje pauze vraća se na ljetne pozornice diljem obale, u Ljetnom kinu Biograd nastupit će u srijedu, 29.lipnja u...

Slavlje naših tenisačica i tenisača u završnici proljetnog dijela rekreativne lige Zadarske županije

U finalu proljetne lige rekreativaca Zadarske županije slavili su naši članovi kluba Albamaris iz Biograda, Maja Buča protiv Antonije Goje u ženskom finalu, Magdalena...

Sportske tablice

Nogomet 1. HNL (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { ...

Festival Summer Art u Biogradu: Otkrijte umjetnicu/umjetnika u sebi!

Opustite se u hladu borove šume uz more i svoje slobodno vrijeme obogatite usvajanjem kreativnih vještina slikarstva i ostalih umjetničkih tehnika i uživajte u...

Povezane vijesti

- Promo -